آیا کره بادام درختی برای رژیم مناسب است؟

کره بادام درختی برای لاغری

بادام درختی از جمله دانه‌های مغذی است که خواص متعددی برای سلامتی و کاهش وزن دارد. از جمله فراورده‌های فرعی این آجیل باید به کره آن اشاره کنیم. بسیاری از ورزشکاران و افرادی که تصمیم به کم‌کردن وزن می‌گیرند، رژیم غذایی با کره بادام درختی را انتخاب می‌کنند.

بنابراین این مقاله را به بررسی خواص کره بادام درختی برای لاغری اختصاص داده‌ایم و اینکه این خوراکی محبوب برای سلامتی چه فوایدی دارد. پس همراهمان بمانید.

آیا کره بادام درختی برای رژیم مناسب است؟

خواص کره بادام درختی برای لاغری

فرقی نمی‌کند از طرفداران طب مدرن یا سنتی باشید، در هر دو خواص متعددی برای کره بادام درختی آمده است. بنا به علم پزشکی، میزان قند خون رابطه مستقیمی با میل به غذاخوردن دارد. بنابراین این غذا با تنظیم قند خون و کاهش اشتهای فرد، به لاغری او سرعت می‌بخشد.

طب سنتی نیز دیدگاه مشابهی در رابطه با تاثیر مثبت کره بادام درختی برای لاغری دارد. متخصصان آن اعتقاد دارند که منشا اضافه وزن در بدن افراد، مصرف خوراکی‌های با طبع سرد است. بنابراین بادام به‌دلیل طبغ گرم و تر خود، به افراد کمک می‌کند لاغر شوند.

یکی دیگر از تاثیرات چشم‌گیر بادام درختی بر لاغری‌های موضعی و به‌خصوص در ناحیه شکم و پهلو است. بنابراین افرادی که قصد کاهش وزن دارند، تاثیر مصرف این کره را به‌صورت مستقیم روی شکم خود مشاهده خواهند کرد. با مصرف این محصول فرد زودتر از معمول احساس سیری می‌کند و با کاهش اشتهای خود، دچار پرخوری نخواهد شد.1

مزایا استفاده از بادام درختی در رژیم تناسب اندام

بادام درختی دانه‌ای مغذی سرشار ویتامین‌ها و مواد موردنیاز بدن از جمله پروتئین، منیزیم و فیبر است. این سه ماده شاخص موجود در این آجیل، از مهم‌ترین موادی هستند که به چربی‌سوزی، کاهش اشتها و لاغری افراد کمک می‌کنند.

پروتئین از موادی است که به‌دلیل زمان بالایی که هضم آن لازم دارد، در فرد ایجاد حس سیری می‌کند. بنابراین با مصرف خوراکی‌های پروتئین‌دار، در ساعات بیشتری از روز احساس سیری کرده و دیرتر به خوردن خوراکی‌های دیگر نیاز پیدا می‌کنید. بنابراین اولین مزیت مصرف کره بادام درختی برای لاغری، وجود پروتئین فراوان در ساختار آن است.

دیگر مزیت تناسب اندام با کره بادام درختی، چربی‌سوزی بالای آن است. بادام با ایجاد حس سیری در فرد، میزان چربی‌سوزی او را در طول روز افزایش می‌دهد. بنابراین مصرف این محصول قبل از ورزش با افزایش سوزاندن چربی‌های بدن، به کم‌کردن وزن افراد کمک می‌کند.

چربی شکمی یکی از دلایلی است که افراد به فکر لاغری می‌افتند. مزیت کره بادام درختی این است که علاوه‌بر کاهش اشتها و پرخوری فرد، با توجه به تاثیر مستقیم بر شکم و پهلو، کمک می‌کند او به هدف خود برای لاغری موضعی برسد.

فواید کره بادام درختی برای لاغری

چگونگی مصرف کره بادام درختی برای لاغری و کاهش وزن

به‌کمک نکات بالا با مزایا و خواص کره بادام درختی برای لاغری آشنا شدید. حالا شاید سوال بعدی شما نحوه مصرف این خوراکی باشد. این ماده غذایی طعم مطلوبی دارد و به‌همین دلیل می‌توانید آن را بدون هیچ ماده دیگری مصرف کرده یا آن را در وعده‌های غذایی خود لحاظ کنید. اگر هدفتان تناسب اندام با کره بادام درختی است، با استفاده از ایده‌های زیر می‌توانید از طعم آن بیشتر لذت ببرید:

  • این خوراکی جایگزین بسیار سالمی برای کره‌های دارای روغن‌های ناسالم مانند نوتلا است. بنابراین می‌توانید آن را با نان برای صبحانه میل کنید. در صورت نیاز می‌توانید موز، گردو و دیگر دانه‌های مغذی را نیز در کنارش قرار دهید.
  • زمان تهیه دسرهایی که به کره بادام زمینی، نوتلا و دیگر خوراکی‌های مشابه نیاز دارند، کره بادام درختی را جایگزین کنید تا یک دسر سالم، خوشمزه و رژیمی داشته باشید.
  • به‌جای شیرین کننده‌های مصنوعی، یک قاشق از این کره را به اسموتی میوه یا سبزیجات خود اضافه کنید و از طعم آن لذت ببرید. ترکیب این محصول با میوه‌هایی از جمله توت، توت فرنگی و بلوبری بسیار لذیذ خواهد بود.
  • در صورتی که دنبال جایگزینی برای سس در رژیم غذایی لاغری خود می‌گردید، یک قاشق از این کره را به‌عنوان سس سالاد استفاده کنید.
  • برای داشتن رژیم غذایی با کره بادام درختی، ترکیب نان جو، این کره و عسل را برای صبحانه امتحان کنید.
  • اگر برای صبحانه اوتمیل میل می‌کنید، با کره بادام درختی، جودوسرپرک، شیر و دیگر میوه‌جات و مغذی‌جات دلخواه خود، یک وعده غذایی کامل تهیه کرده و نوش جان کنید.
  • آن را به غذاهای مختلفی مانند سوپ پیاز اضافه کنید و از طعم جدید و خوشمزه‌اش لذت ببرید.
  • از ترکیب این محصول و ماست یونانی در وعده‌های غذایی خود استفاده کنید.
  • با ترکیب جودوسرپرک و کره موردنظر، پنکیکی با طعم متفاوت تهیه کنید.

دلایل علمی فواید مصرف کره بادام درختی برای کاهش وزن

بادام درختی به‌دلیل داشتن مواد آلی و معدنی موردنیاز بدن مانند پروتئین، فیبر و منیزیم، منبع غذایی عالی و کاملی است. علاوه‌بر این، بادام با ویژگی‌های دیگر خود یعنی اشباع‌کنندگی و منبع انرژی طبیعی، به لاغری کمک می‌کند. زمانی که این دانه مغذی به‌صورت کره درمی‌آید، ویژگی سیرکنندگی آن افزایش پیدا می‌کند و تاثیر دوچندانی خواهد داشت. مصرف کره بادام درختی برای لاغری با توجه به دلایل علمی زیر منطقی است:

دارای پروتئین

پروتئین به‌دلیل چربی‌سوزی و عضله‌سازی خود، در میان ورزشکاران محبوبیت بالایی دارد. بنابراین افرادی که تصمیم به کاهش وزن می‌گیرند نیز باید مصرف خوراکی‌هایی با منبع پروتئینی بالا را در اولویت بگذارند. پروتئین موجود در بادام درختی نیز فرد را به مدت زیادی سیر نگه می‌دارد و از این طریق به فرایند لاغری سرعت می‌بخشد.

دارای منیزیم

منیزیم ماده‌ای است که با تنظیم میزان قند خون بدن، میل فرد را به خوردن کاهش می‌دهد. همچنین وجود مقدار کافی از آن در بدن، به افزایش سرعت جریان خود و اکسیژن کمک کرده و به ‌این ترتیب از تپش قلب نیز جلوگیری می‌کند. با رعایت رژیم غذایی با کره بادام درختی از دریافت کافی این ماده معدنی مطمئن خواهید بود و به کاهش وزن خود کمک قابل‌توجهی می‌کنید.

دارای پتاسیم

دیگر ماده موجود در بادام درختی پتاسیم است که با کاهش انقباض عضلانی، به‌جریان درآوردن اعصاب، تنظیم فشار خون و بهبود عملکرد قلب، نقش خود را در لاغری و سلامت بدن به‌خوبی نشان می‌دهد.

دارای فیبر

فیبر از مهم‌ترین دلایل محبوبیت استفاده از کره بادام درختی برای لاغری است. فیبر حس سیری را به‌وجود می‌آورد و به‌همین دلیل، مصرف این خوراکی فرد را تا ساعت‌های طولانی بعد از میل کردن، سیر نگه خواهد داشت. همچنین این ماده با کنترل کلسترول و قند خون، تاثیرات مثبت دیگری نیز بر سلامت فرد می‌گذارد.

اشباع‌کنندگی

بادام منبع سرشاری از چربی‌های سالم اشباع است. وظیفه آن‌ها کنترل قند خون بدن با ایجاد حس سیری است. همچنین این چربی‌ها از پرخوری افراد جلوگیری می‌کنند و تمایل آن‌ها به خوراک ناسالم را کاهش می‌دهند. به ‌این ترتیب چربی‌های اشباع موجود در بادام درختی، به لاغری افراد کمک می‌کنند.

منبع انرژی طبیعی

انرژی مهم‌ترین نیاز بدن برای انجام فعالیت‌های روتین روزانه است. افرادی که دارای رژیم غذایی هستند، به‌دلیل منعی که در مصرف بسیاری از مواد خوراکی دارند، برای تامین انرژی با مشکل روبه‌رو می‌شوند.

از آن‌جایی که بادام درختی یک ماده مغذی سالم است، انرژی مورد نیاز بدن را برای انجام فعالیت‌های روزانه به‌صورت طبیعی تامین می‌کند. به اعتقاد متخصصان رعایت رژیم غذایی با کره بادام درختی به‌صورت ناشتا، تا ساعت‌های طولانی سوخت‌رسانی لازم را برای تامین انرژی بدن انجام می‌دهد.

چگونگی مصرف کره بادام درختی برای لاغری و کاهش وزن

سوالات متداول

آیا کره بادام درختی برای لاغری مفید است؟

کره بادام درختی دارای مقادیر بالایی از پروتئین و فیبر است. این دو ماده در فرد ایجاد حس سیری کرده و از پرخوری جلوگیری می‌کنند. البته در نظر داشته باشید این خوراکی کالری نسبتا زیادی دارد و مصرف بیش از اندازه آن، تاثیر معکوس خواهد داشت.

دلیل تاکید بر تناسب اندام با کره بادام درختی چیست؟

این ماده غذایی چربی‌های غیراشباع سالم، پروتئین، فیبر، ویتامین‌های مختلف از جمله ویتامین Eو مواد معدنی مانند منیزیم و کلسیم دارد. به‌همین دلیل نقش مهمی در سلامت قلب، کاهش التهاب، بهبود عملکرد گوارشی و لاغری، ایفا می‌کند.

آیا افراد دارای آلرژی مجاز به استفاده از کره بادام درختی هستند؟

افراد مبتلا به آلرژی قبل از مصرف این محصول باید از نداشتن حساسیت غذایی به آن مطمئن باشند. از طرفی برای جلوگیری از ایجاد حساسیت غیرطبیعی، این خوراکی را از فروشگاه‌های معتبر خریداری کنید.

آیا مصرف کره بادام درختی برای سلامتی قلب مفید است؟

کره بادام درختی به‌دلیل داشتن داشتن چربی‌های غیراشباع، میزان کلسترول بد خون را کاهش داده و کلسترول خوب را افزایش می‌دهد. به ‌این ترتیب با کاهش خطر بیماری‌های قلبی و عروقی، به سلامت قلب کمک می‌کند.

سخن نهایی

بسیاری از افراد با هدف کاهش وزن، مواد لازم و ضروری را از رژیم غذایی خود حذف می‌کنند. اما با این تصمیم فقط آسیب‌های جبران ناپذیری به بدن خود وارد می‌کنند. بنابراین اولین اقدامی که برای لاغری باید انجام دهید، حفظ سلامت بدنتان است. کره بادام درختی برای لاغری، محصولی پیشنهاد‌شده است.

این خوراکی به‌دلیل داشتن موارد لازم بدن مانند پروتئین، منیزیم، فیبر، پتاسیم و مواد دیگر، در دستیابی به تناسب‌اندام نقش چشم‌گیری دارد. همچنین این مواد به‌دلیل دیگر ویژگی‌هایی که دارند، در سلامت بدن نیز نقش جدی ایفا می‌کنند و به ‌این ترتیب نیازهای آن را در زمان رعایت رژیم‌های لاغری تامین می‌کنند.

  1. https://www.express.co.uk/life-style/health/838030/weight-loss-diet-obesity-almonds-nut-butter ↩︎
این نوشته در بلاگ ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *